კონკურენციის ეროვნულ სააგენტოსა და შემოსავლების სამსახურს შორის 2022 წლის 7 სექტემბერს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
კონკურენციის ეროვნულ სააგენტოსა და საგამოძიებო სამსახურს შორის, 2022 წლის 3 მაისს, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
კონკურენციის ეროვნულ სააგენტოსა და საქართველოს მედიატორთა ასოციაციას შორის, 2021 წლის 28 სექტემბერს, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
საქართველოს კონკურენციის სააგენტოსა და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობას შორის, 2020 წლის 4 აპრილს, თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
საქართველოს კონკურენციის სააგენტოსა და საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულ სამსახურს შორის, 2018 წლის 12 ოქტომბერს, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
საქართველოს კონკურენციის სააგენტოსა და საქართველოს ბიზნესომბუდსმენის აპარატს შორის, 2018 წლის 28 სექტემბერს, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
საქართველოს კონკურენციის სააგენტოს და სახელმწიფო ენის დეპარტამენტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, 2018 წლის 24 მაისს, გაფორმდა.
საქართველოს კონკურენციის სააგენტოსა და საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, 2018 წლის 22 თებერვალს, გაფორმდა.
საქართველოს კონკურენციის სააგენტოსა და ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურს შორის, 2018 წლის 5 თებერვალს, თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.

Competition Agencies and International Organizations
ON SEPTEMBER 7, 2022 MEMORANDUM OF COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN THE REVENUE SERVICE OF THE MINISTRY OF FINANCE OF GEORGIA AND THE GEORGIAN NATIONAL COMPETITION AGENCY
INVESTIGATION SERVICE OF THE MINISTRY OF FINANCE OF GEORGIA
ON MAY 3, 2022 MEMORANDUM OF COOPERATION WAS SIGNED BETWEEN THE INVESTIGATION SERVICE OF THE MINISTRY OF FINANCE OF GEORGIA AND THE GEORGIAN NATIONAL COMPETITION AGENCY.
Georgian Association of Mediators
On September 28, 2021 Memorandum of Understanding has been signed between the Georgian National Competition Agency and Mediators Association of Georgia.
Government of Autonomous Republic of Adjara
On April 4, 2020 Memorandum of Understanding was signed between the Competition Agency of Georgia and Government of Autonomous Republic of Adjara.
National Statistics Office of Georgia
On October 12, 2018 Memorandum of Understanding was signed between the Competition Agency of Georgia and National Statistics Office of Georgia.
Office of the Business Ombudsman of Georgia
On September 28, 2018 Memorandum of Understanding was signed between the Competition Agency of Georgia and Business Ombudsman.
State Language Department
On May 24, 2018 Memorandum of Understanding was signed between the Competition Agency of Georgia and State Language Department.
Georgian Bar Association
On February 22, 2018 Memorandum of Understanding was signed between the Competition Agency of Georgia and Georgian Bar Association.
Service for Accounting, Reporting and Auditing Supervision
On February 5, 2018 Memorandum of Understanding was signed between the Competition Agency of Georgia and Service for Accounting, Reporting and Auditing Supervision.